Πόρτο – Γιουβέντους απόψε στη Novileague | Ξεκίνα από σήμερα

Η 2η περίοδος στην ανανεωμένη Novileague έχει ήδη αρχίσει!

Όλοι οι παίκτες, ξεκινώντας ακόμα και σήμερα, μπορούν να κερδίσουν, καθώς οι βαθμολογίες σε «Ακριβές Σκορ» και «Σκόρερ» για τη 2η περίοδο (20 αγωνιστικές, 44.000€ εγγυημένα*) εκκίνησαν την Τρίτη (16/2) από μηδενική βάση!

Στο πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής του μεγάλου διαγωνισμού της Novibet, βρίσκεται η αναμέτρηση Πόρτο-Γιουβέντους, για τη φάση των «16» του Champions League.

Ξεκίνα από σήμερα στη νέα Novileague

Η Πόρτο δεν διανύει την καλύτερη αγωνιστική περίοδο, προερχόμενη από τέσσερις διαδοχικές ισοπαλίες στις εγχώριες διοργανώσεις, που την έθεσαν εκτός διεκδίκησης τίτλου (-10 από Σπόρτινγκ Λισαβόνας). Βέβαια, στο Champions League έδειξε εξαιρετικό πρόσωπο στη φάση των ομίλων, δεχόμενη γκολ μόνο στο 1 από τα 6 παιχνίδια της (4-1-1, 5 μηδέν παθητικό).

Ούτε η Γιουβέντους μπαίνει στο ματς με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία. Στο πιο πρόσφατο χρονικά παιχνίδι, ηττήθηκε από τη Νάπολι (1-0), βλέποντας τη διαφορά από την πρωτοπόρο Ίντερ να αυξάνεται (-8). Πάντως, όπως η επικείμενη αντίπαλός της, έτσι και η ομάδα του Αντρέα Πίρλο, στην Ευρώπη παρουσιάζεται άκρως ανταγωνιστική (5-0-1), σκοράροντας με ιδιαίτερη ευχέρεια (2,3 γκολ μ.ό. ανά ματς).

Όσον αφορά τα μεταξύ τους παιχνίδια, η παράδοση δείχνει ξεκάθαρα Γιουβέντους. Η «Γηραιά Κυρία» δεν έχει χάσει ποτέ από την Πόρτο σε σύνολο 4 αγώνων, αριθμώντας 3 νίκες και 1 ισοπαλία. Ένα ακόμα αξιοσημείωτο στοιχείο, είναι το γεγονός ότι οι Πορτογάλοι βρήκαν δίχτυα μόλις μία φορά στο διάστημα αυτό!

Γράψε τη δική σου ιστορία σε έναν από τους μεγαλύτερους Cash διαγωνισμούς που έγιναν ποτέ!

Για τους λάτρεις της στατιστικής και των ιστορικών στοιχείων, μεγάλη αξία έχουν τα παρακάτω:

• Πιο συχνό σκορ για την Πόρτο φέτος (εντός): 2-0 (3)
  • Πιο συχνά σκορ για τη Γιουβέντους φέτος (εκτός): 1-1 (4)
  • Πρώτοι σκόρερ των δύο ομάδων (συνολικά): Ταρεμί (14), Σ. Ολιβέιρα (14) – Ρονάλντο (23)
  • Πιο συχνά σκορ στο Champions League: 0-2 (14), 2-0 (12), 2-1 (12), 1-2 (12)

Για τον Διαγωνισμό ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις | Ο διαγωνισμός είναι δωρεάν και δεν απαιτείται συμμετοχή στα παίγνια