Όχι και στο 6.00 η «βασίλισσα»

Ημιτελικά Champions League, πράξη πρώτη. Η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται τη Ρεάλ Μαδρίτης στο σημερινό, πρώτο ημιτελικό, με έπαθλο ένα εισιτήριο στον τελικό του Παρισιού. Οι μπουκ, δεν έμαθαν από το λάθος τους στα σετ του αγώνα της Τσέλσι με τη Ρεάλ και προσφέρουν ξανά τους Μαδριλένους σε υπέρογκες τιμές.

Μια προσφορά* κάθε μέρα, για τα μέλη μας!
*Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις

Μπορεί, θεωρητικά, οι Άγγλοι να είναι ανώτεροι, όμως η ιστορία έχει δείξει πως τη «βασίλισσα της Ευρώπης» δεν πρέπει να την υποτιμάς. Σε αντίθεση με την ομάδα του Πεπ, οι «μερένχες» έχουν καθαρίσει από καιρό το πρωτάθλημα και δίνουν έμφαση στον ευρωπαϊκό στόχο, που δεν είναι άλλος από τη 14η κούπα με τα «μεγάλα αυτιά».

Η Σίτι βρίσκεται εν μέσω σκληρού μπρα ντε φερ με τη Λίβερπουλ στην Premier League, ενώ μην ξεχνάμε πως ήδη έχασε έναν στόχο πριν λίγες ημέρες. Αυτόν της συμμετοχής στον τελικό του Κυπέλλου. Το Σάββατο, με καρέ του Ζεσούς, ισοπέδωσε τη Γουότφορντ (5-1), ενώ η Ρεάλ είχε ρεπό καθώς στην Ισπανία διεξαγόταν ο τελικός του Copa del Rey κι έτσι είχε όλο το χρόνο να προετοιμαστεί κατάλληλα για τη δύσκολη μάχη.

Fonbet.gr – Καιρός να αλλάξει το παιχνίδι!
Ισχύουν όροι & Προϋποθέσεις

Οι δύο μονομάχοι έχουν συναντηθεί έξι ακόμη φορές στην ιστορία τους, με τα αποτελέσματα να είναι απολύτως μοιρασμένα, με δύο νίκες για έκαστη και δύο ισοπαλίες. Αήττητη σε αγγλικό έδαφος η Σίτι, με μία νίκη και δύο X.

Τα σετ παίζουν με γκραν φαβορί στο 1.53 τους γηπεδούχους, κάτι που δεν συνάδει με τη σπουδαιότητα και τη δυσκολία του αγώνα. Αντίθετα το διπλό των Μαδριλένων φτάνει ακόμα και το 6.00 ενώ η ισοπαλία προσφέρεται στο 4.25.