Επικό κασάρισμα στο Κόστα Ρίκα – Γερμανία με μόλις ένα ευρώ!

Πέμπτη, 1 Δεκεμβρίου. Φινάλε πέμπτου ομίλου του Παγκοσμίου. Πολλοί περίμεναν Ισπανία και Γερμανία να περάσουν χέρι-χέρι στους «16», αλλά η ζωή δεν είναι ποτέ τόσο απλή.

Αμφότερες, πήγαν στο ημίχρονο με 1-0 μπροστά στο σκορ και η βραδιά έδειχνε να παίρνει το δρόμο της. Όμως, η Ιαπωνία, κυρίως, αλλά και η Κόστα Ρίκα, είχαν άλλη άποψη. Οι «σαμουράι» ανέτρεψαν το σκορ και πήραν μια πανάξια πρόκριση, ενώ οι Κοσταρικανοί γύρισαν το ματς, πριν οι Γερμανοί το ξαναφέρουν τούμπα.

Για κάποια λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, οι «μικρές» ήταν μπροστά στο σκορ. Κι εδώ έρχεται ο σημερινός παικταράς μας. Τι είχε παίξει; Άσο την Κόστα Ρίκα στο 30.00 και 2/1 την Ιαπωνία στο 80.00, με μόλις μια τυροπιτούλα. Έτσι, για τον χαβαλέ.

Η Ιαπωνία δεν απειλούταν ιδιαίτερα από του Ισπανούς, όμως ήταν σαφές πως οι Κεντροαμερικανοί δεν θα άντεχαν στην πίεση των Γερμανών. Έτσι λοιπόν, ο παικταράς κάσαρε και πολύ καλά έκανε, αφού λίγα λεπτά μετά τα «πάντσερ» ισοφάρισαν. Ταμείο λοιπόν, με 538 τυρόπιτες κέρδος!