Χαμηλό tempo και δυσκολία στα Γκολ

Έναρξη 30/03/2021 19:00

Συνδυαστικά Combo με Γκολ… Κόρνερ… Κάρτες

Κύπρος – Σλοβενία

Πάλεψε με όλες τις δυνάμεις της μέσα στην Κροατία η Κύπρος, αλλά δεν μπόρεσε να γλιτώσει από την ήττα(1-0). Σε ακόμα ένα ματς οι Κύπριοι κατάφεραν να κρατήσουν μακριά από την εστία τους την αντίπαλη ομάδα, δίνοντας έμφαση στην άμυνα. Όπως και στο ματς της πρεμιέρας(0-0) όμως η Κύπρος ήταν ακίνδυνη επιθετικά. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν στην πρεμιέρα την Ρωσία αλλά έφυγαν ηττημένοι από την Ρωσία στο επόμενο ακριβώς ματς. Όλα τα γκολ μπήκαν στο πρώτο μέρος, με την ομάδα να δείχνει καλύτερη συνέπεια αμυντικά στην επανάληψη. Σήμερα θα αναζητήσει την επιστροφή στα τρίποντα για να μην χάσει την επαφή με την πρώτη δυάδα της βαθμολογίας. Δεν περιμένουμε το ματς να έχει ρυθμό, αφού και η Κύπρος επιλέγει έναν πιο συντηρητικό τρόπο προσέγγισης μέχρι στιγμής.

Stoiximan

Παίξε νόμιμαΠαίξε νόμιμα
21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα & με ασφάλεια |

Κροατία – Μάλτα

Σε ακόμα ένα ματς δεν εντυπωσίασε με την εμφάνισή της, αλλά τελικά κατάφερε να περάσει το εμπόδιο της Κύπρου με το φτωχό 1-0. Οι Κροάτες δεν διανύουν και την καλύτερή περίοδο φόρμας τους, αλλά το σύνολο του Ζλάτκο Ντάλιτς με αυτό το τρίποντο άφησε πίσω του ένα σερί με αρνητικά αποτελέσματα, που δημιούργησαν ένα θέμα στο ηθικό του. Στο αντίποδα η Μάλτα, που έκανε κατάθεση ψυχής στο εκτός έδρας με την Σλοβακία και δικαιώθηκε. Το τελικό 2-2 ήρθε σε συνέχεια της εντός έδρας ήττας με 1-3 από την Ρωσία εντός έδρας, αλλά οι ρεαλιστικές ελπίδες για τους φιλοξενούμενους είναι μηδαμινές. Σήμερα στο πιο δύσκολο ματς του ομίλου θα προσπαθήσει να φανεί ανταγωνιστική, αλλά η αποστολή της θα είναι εξαιρετικά δύσκολη.

Gastone
Ticket Ημέρας
Ημ/νίαΔιοργ.ΏραΑγώναςΠρότασηΑπόδοσηΕταιρεία
30/03/2021Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλου 19:00Κύπρος - ΣλοβενίαΓκολ Under 2,5 & Κόρνερ Under 8,5 2.90
30/03/2021Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλου 21:45Κροατία - ΜάλταΓκολ Under 3,5 & Κόρνερ Over 9,5 3.30