ΤΑ ΜΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΙΘΧΟΥΑΝ

ΤΑ ΜΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΙΘΧΟΥΑΝ Έναρξη 18/05/2023 21:30

Νιούκαστλ – Μπράιτον: Όταν οι Καρακάξες πέρασαν σε άλλα επενδυτικά χέρια, δεν περίμενα ότι μέσα σε τόσο σύντομο διάστημα να φτάσουν μια ανάσα από τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Η κατάκτηση της τρίτης θέσης για την ομάδα ίσως είναι το ψηλότερο ταβάνι που μπορούσαν να ορίσουν. Οι Γλάροι του Ντε Τσέρμπι χάνουν από Νότιγχαμ και παίζουν στα ίσα την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Το 5-1 εντός έδρας από την Έβερτον μπορεί να μην ξεχαστεί εύκολα, αλλά η νίκη με 3-0 μέσα στην έδρα της Άρσεναλ επίσης δεν θα ξεχαστεί. Η Νιούκαστλ έχει την δεύτερη καλύτερη άμυνα στα εντός έδρας (13 γκολ παθητικό, 8 έχει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ), η Μπράιτον είναι η καλύτερη 4η ομάδα στα εκτός έδρας (28 βαθμούς). 90 λεπτά θα δούμε θέαμα, αναμένω ότι το δεύτερο ημίχρονο να αλλάζει το σκορ σε αντίθεση του πρώτου που μας συνηθίζουν φέτος. G/G Β’ ημιχρόνου στα 2.67 στο pamestoixima.gr

Σεβίλλη – Γιουβέντους: Η σχέση του κυπέλλου Γιουρόπα με την Σεβίλλη είναι γνωστή παγκοσμίως. Χαριτολογώντας μπορώ να πω ότι η ήττα της ομάδας με 6 κατακτήσεις, εκ των οποίων τα 4 ήταν μέσα στα τελευταία 9 χρόνια, είναι ενάντια στους νόμους του ποδοσφαίρου. Για άλλη μια φορά η πρόκριση προσφέρεται κάτω των 1.70, αλλά δεν πρέπει να παραβλέψουμε την Γιουβέντους που λείπει από τα ευρωπαϊκά τελικά αρκετά χρόνια. Πιστεύω όμως η πρόκριση για τους Ισπανούς θα έρθει στην παράταση που προσφέρεται στα 11.00 στο pamestoixima.gr