Kevin Bryan Ποδόσφαιρο

Σλούτσκ – Ενερντζέτικ

ΑΠΟΔΟΣΗ: 2.06 Έναρξη 08/05/2020 17:00

Δικαίως η Σλούτσκ βρίσκεται στην πρώτη θέση του πίνακα, “πιάνοντας την ευκαιρία από τα μαλλιά” σε μια περίοδο που οι μεγάλες δυνάμεις του πρωταθλήματος είναι σε μια μεταβατική περίοδο και ακόμα δεν έχουν βρει τα πατήματά τους. Κατέχουν την καλύτερη επιθετική γραμμή στις πρώτες 7 αγωνιστικές με 14 γκολ και με μια άμυνα που δεν μπορεί να κρατήσει πάντα το μηδέν στην εστία. 5/7 G/G & Over 2.5 με 5-1-1.
Η Ενερτζέτικ Μινσκ από την πλευρά της βγάζει χαρακτήρα ομάδος με δυο “πόλους”: ή θα κερδίσουν χωρίς άγχος ή θα χάσουν με κατεβασμένα χέρια. Μόνο την πρώτη αγωνιστική το 3:1 επί της Μπάτε είχε
G/G και οι υπόλοιπες 6 αγώνες είναι μοιρασμένες σε 3 νίκες και 3 ήττες και όλα με N/G.Έχουμε 2 ομάδες με διαφορετικό χαρακτήρα, οριακό φαβορί στις αποδόσεις είναι η Σλουτσκ, απρόβλεπτη είναι η Μινσκ. Αποφεύγω να κυνηγήσω γκολ στην συγκεκριμένη αναμέρτηση. Εκτίμηση 1