ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΣΤΟ ΜΕΑΤΣΑ, ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΛΕΣΤΕΡ

ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΣΤΟ ΜΕΑΤΣΑ, ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΛΕΣΤΕΡ Έναρξη 10/01/2023 22:00

Νιούκαστλ – Λέστερ: Προημιτελικά στο Λιγκ Καπ της Αγγλίας που υπάρχει μια Λέστερ χάνοντας τα ηνία του αγώνα από το πρώτο ημίχρονο και τη Νιουκάστλ που δεν μπορεί να πάρει νίκη. Πριν από δύο εβδομάδες όταν άρχισε ξανά η επίσημη αγωνιστική δράση, η Νιουκάστλ “τελείωσε” τον αγώνα στο 32ο λεπτό που ήταν ήδη με 3-0 στο Κινγκ Πάουερ απέναντι στην σημερινή αντίπαλο. Οι δύο λευκές ισοπαλίες απέναντι σε Άρσεναλ και Λιντς, αλλά η ήττα με 2-1 από την Σέφιλντ Γουέντζντεϊ πριν από τρεις νύχτες στο κύπελλο της ομοσπονδίας, αυξάνει την δίψα για επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα. Τα τρια γκολ από την Νιουκάστλ, έγιναν δύο απέναντι στην Λίβερπουλ (αυτογκόλ και τα δύο), που μειώθηκαν κατά μείον ένα από την Φούλαμ. Το λέμε καλυτέρευση; ας το πούμε. Σε ένα άτυπο ρεβάνς του αγώνα οι “Λύκοι” θα ψάξουν για το γκολ. Αν όχι ας συνεχίσουν να δέχονται γκολ στα πρώτα ημίχρονα. Over 1.5 A’ ημιχρόνου κυκλοφορεί στα 2.70 στο pamestoixima.gr

Ίντερ – Πάρμα: Στην φάση των 16 της Κόπα Ιτάλια θα υποδεχθούν οι “Νερατζούρι” την Πάρμα στο Τζουσέπε Μεάτσα. Οι γηπεδούχοι θα ξεκινήσουν με αυτήν την αναμέτρηση τον θεσμό καθώς είναι κάτοχοι του τίτλου, ενώ η Πάρμα που βρίσκεται στην Β’ κατηγορία είχε πάρει την πρόκριση απέναντι στην Σαλερνιτάνα τον περασμένο Αύγουστο. Το ερωτηματικό είναι κατά πόσο θέλει να προχωρήσει η Πάρμα στον θεσμό, καθώς η 6η θέση που βρίσκονται είναι επικίνδυνη και  κρύβει παγίδες, σχεδόν για τις μισές ομάδες, που από την μια βρίσκονται στις θέσεις για play-off ανόδου και δεν έχουν περιθώρια για απώλεια βαθμών. Εγώ θα σταθώ όμως επίσης στην αναμέτρηση της Ίντερ απέναντι στην Μόντσα που στο 93′ με το αυτογκόλ που πέτυχαν, άφησαν 2 βαθμούς στο “Μπριαντέο”. Λίγη σοβαρότητα ακόμα τους χρειάζεται για να μην διακινδυνεύσουν και την υπόθεση της πρόκρισης. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και την επόμενη εβδομάδα το Σούπερ Καπ Ιταλίας απέναντι στην Μίλαν που θα λάβει μέρος στην Σαουδική Αραβία. Στη σούμα δεν περιμένω να ξεφύγει απόψε το σκορ με το σύνολο των 2-3 γκολ να προσφέρεται στα 2.32 στο pamestoixima.gr