Παιχνίδι σε Βέλγιο και Γαλλία

Έναρξη 09/04/2021 21:45

Συνδυαστικά Combo Bets με Γκολ… Κόρνερ… Κάρτες

Έουπεν – Σταντάρ Λιέγης

Στόχος των γηπεδούχων παραμένει η είσοδος στην πρώτη οκτάδα της βαθμολογίας, αλλά με την ήττα την περασμένη αγωνιστική με 2-1 στην έδρα της Ζούλτε Βάρεγκεμ, να αποτελεί πισωγύρισμα. Διέκοψε με αυτό το τρόπο ένα θετικό σερί στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια και πλέον βρίσκεται στο -4 από την 8η θέση. Επιθετικά λειτουργεί καλά και βγάζει φάσεις, αλλά αμυντικά δεν πείθει και δέχεται εύκολα το γκολ. Δύο σημαντικά αποτελέσματα ήρε με Γκενκ και Γάνδη στα δύο πιο πρόσφατα η Σταντάρ και παραμένει εντός στόχων. Βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας και σήμερα θα ψάξει ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα, ώστε να βρεθεί ακόμα ψηλότερα. Οι φιλοξενούμενοι παίζουν επιθετικά σε κάθε έδρα και σε πολλές περιπτώσεις το πληρώνουν ακριβά, αφού η προσήλωση στην επίθεση τους κοστίζει σε γκολ στην άμυνα.

stoiximan

Παίξε νόμιμαΠαίξε νόμιμα

Μετς – Λιλ

Οι γηπεδούχοι έδωσαν δύο διαδοχικά ματς απέναντι στην Μονακό και ουσιαστικά ηττήθηκαν και στα δύο. Αρχικά έχασαν με 4-0 στο Πριγκιπάτο, ενώ μεσοβδόμαδα αποκλείστηκαν από το θεσμό του Κυπέλλου, μετά από την διαδικασία των πέναλτι. Πάντως η χρονιά τρέχει καλά για την ίδια και έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία. Βρίσκεται  στο -7 από τις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο για την ερχόμενη περίοδο και αν θέλει να έχει ρεαλιστικές ελπίδες θα πρέπει να ψάχνει βαθμούς σε κάθε αναμέτρηση. Η Λιλ στον αντίποδα πέτυχε τεράστια νίκη με 0-1 μέσα στο Παρίσι επί της Παρί και πήρε και πάλι κεφάλι στον βαθμολογικό πίνακα. Αξίζει να σημειωθεί πως αγνοεί την ήττα εκτός έδρας στο πρωτάθλημα από τις αρχές Νοεμβρίου, ενώ διατηρεί την καλύτερη άμυνα στο πρωτάθλημα. Με όπλο την εξαιρετική της ανασταλτική λειτουργία και σήμερα θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί την κόπωση της αντιπάλου από το μεσοβδόμαδο ματς που κράτησε 120 λεπτά.

Gastone
Ticket Ημέρας
Ημ/νίαΔιοργ.ΏραΑγώναςΠρότασηΑπόδοσηΕταιρεία
09/04/2021Βέλγιο21:45Έουπεν - Σταντάρ ΛιέγηςΓκολ Over 2,5 & Κόρνερ Over 9,5 3.35
09/04/2021Γαλλία 22:00Μετς - ΛιλΓκολ Under 2,5 & Κόρνερ Over 9,53.25