ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΤΟΝ Β’ ΟΜΙΛΟ

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΤΟΝ Β’ ΟΜΙΛΟ Έναρξη 29/11/2022 21:00

Ουαλία – Αγγλία: Η ισοπαλία απέναντι στους Αμερικάνους για τον λογαριασμό των Άγγλων και η ήττα των Ουαλών από τους Ιρανούς, αλλάζει τα δεδομένα του αγώνα. Το βασικό σενάριο στο να προκριθούν και οι δύο απόψε πρέπει να λήξει το Ιράν – ΗΠΑ με ισοπαλία και οι τυπικά γηπεδούχοι να νικήσουν τους Άγγλους. Σε έναν αγώνα που τα σενάρια είναι αρκετά, θα σταθώ στην νευρικότητα που θα υπάρξει. Με την βοήθεια του Σλάβκο Βίντσιτς που θα σφυρίζει στον αγώνα, που δεν λυπάται τις κάρτες του στα δεύτερα ημίχρονα, ένας παραδοσιακός Βρετανικός αγώνας σηκώνει το ρίσκο για να ασχοληθούμε με την αποβολή. Το 4,45 για κόκκινη κάρτα στην Betsson μου τραβάει το ενδιαφέρον.

Ιράν – ΗΠΑ: Σχετική μέτρια παρουσία απέναντι στην Ουαλία, πολύ καλή διαχείριση για το πόντο της ισοπαλίας σε έναν πολύ κακό αγώνα απέναντι στην Αγγλία, έφερε τους Αμερικάνους στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων να παίζουν έναν δικό τους τελικό. Η ήττα με 6-2 μας αποπροσανατόλισε που λίγοι έδωσαν σημασία στην επιθετική λειτουργία της ομάδας και με άλλα δύο γκολ απέναντι στην Ουαλία, κάνει τους Ιρανούς να ελπίζουν σε ένα δικό τους θαύμα πρόκρισης. Όποιος νικήσει σήμερα, περνάει στην επόμενη φάση. Το Ιράν θέλει έστω και ισοπαλία για να προκριθεί. Στο δεύτερο ημίχρονο λογικά θα έχουμε ένα πιο πιεστικό παιχνίδι και από τις δύο πλευρές που ζητάνε την νίκη. G/G στο B’ ημίχρονο κυκλοφορεί στα 3,70 στην Betsson.