ΜΝΗΜΕΣ ΤΟΥ 2010 ΚΑΙ ΕΞΙΣΩΣΗ ΤΗΣ ΕΛΒΕΤΙΑΣ

ΜΝΗΜΕΣ ΤΟΥ 2010 ΚΑΙ ΕΞΙΣΩΣΗ ΤΗΣ ΕΛΒΕΤΙΑΣ Έναρξη 02/12/2022 17:00

Γκάνα – Ουρουγουάη: Ύστερα από τον επεισοδιακό αγώνα στο Παγκόσμιο της Νοτίου Αφρικής έρχονται αντιμέτωπες οι δύο χώρες. Όταν χθες στην συνέντευξη τύπου ρωτήθηκε ο Λουίζ Σουάρες για την επίμαχη φάση τότε στο Γιοχάνεσμπουργκ, είπε το εξής: “Έπραξα το σωστό. Έπρεπε να μην επιτρέψω το γκολ και το έκανα. Δέχθηκα κόκκινη κάρτα ορθά. Το ότι έχασε ο παίχτης της Γκάνα πέναλτι, δεν είναι δικό μου θέμα. Όλοι χάνουν πέναλτι.” Πιστεύω όμως δεν έκλεισε το θέμα εκεί. Απόψε η Γκάνα έχει το πάνω χέρι βαθμολογικά. Η παρέα του Σουάρες πρέπει και επιβάλλεται να βρει το γκολ για την πρόκριση, αλλιώς θα αποχαιρετήσουν πολύ άδοξα. Η Γκάνα έχασε από την Πορτογαλία με 3-2 και νίκησε τη Νότια Κορέα με 3-2 με τα δεύτερα ημίχρονα να ήταν ροντέο στο σκοράρισμα. Θα γίνει για τρίτη φορά το ίδιο; G/G Β’ ημιχρόνου στα 3.40 στο pamestoixima.gr και θα δούμε τι θα γίνει.

Σερβία – Ελβετία: “Ο τελευταίος τελικός” στην φάση των ομίλων. Καμερούν αν νικήσει μένει εκτός θεσμού ακόμα και αν νικήσει η Σερβία. Πιστεύω όμως στο “Στάντιουμ 974” της Ντόχα θα κριθεί το τελευταίο εισιτήριο μεταξύ τους. Το μεγάλο ερωτηματικό για εμένα είναι τα δύο Under 1.5 που βγήκαν από τους αγώνες των Ελβετών. Μίτροβιτς με Τάντιτς πιθανότατα θα ξεκινήσουν στην κορυφή ψάχνοντας από νωρίς το γκολ. Αν βρει η Ελβετία στο πρώτο μέρος, αλλάζει όλη η ροή του αγώνα. 2-3 γκολ στα 2.02 στο pamestoixima.gr για να κλείσουμε.