ΥΠΟΛΟΓΙΣΙΜΗ ΔΥΝΑΜΗ Η ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΕΜΠΟΛΙ

ΥΠΟΛΟΓΙΣΙΜΗ ΔΥΝΑΜΗ Η ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΕΜΠΟΛΙ Έναρξη 16/01/2023 19:45

Τζένοα – Βενέτσια: Στην τελευταία αναμέτρηση της 20ης αγωνιστικής για το “Καμπιονάτο 2” θα βρεθούν στο Λουίτζι Φεράρις. Σε πολύ καλύτερη θέση βρίσκονται οι οικοδεσπότες με το σοβαρό τους αγωνιστικό πρόσωπο που παρουσιάζουν ύστερα από την αλλαγή της τεχνικής ηγεσίας. Το καλό πρόσωπο των φιλοξενουμένων απέναντι σε σοβαρές ομάδες της κατηγορίας, αυξάνει για μένα τον βαθμό επικινδυνότητας του αγώνα. Σε 5 από τις 6 πρόσφατες αναμετρήσεις η Βενέτσια βρήκε γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ πάλι σε 5 από τις 6 αγώνες μακριά από το “Πιερλουίτζι Πένζο” πέτυχαν γκολ. Φόρμα υπέρ των γηπεδούχων, στατιστική των γκολ των φιλοξενούμενων. Το Β’ ημίχρονο G/G κυκλοφορεί στα 3.50 στο pamestoixima.gr

Έμπολι – Σαμπντόρια: Το κλείσιμο του 18ου γύρου των αγώνων στην Σέρι Α θα γίνει στο “Κάρλο Καστελάνι”. Η καλή αγωνιστική παρουσία των γηπεδούχων με την προβληματική επιθετική γραμμή των φιλοξενούμενων που προέρχονται από δύο σερί ήττες χωρίς γκολ στο ενεργητικό τους βάζει σε σκέψεις τον Ντέγιαν Στάνκοβιτς. Το χέρι πάει προς τα αριστερά, με τον άσσο να προσφέρεται στα 2.27 στο pamestoixima.gr