ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΕΞΟΔΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΥΣ

ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΕΞΟΔΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΥΣ Έναρξη 08/01/2023 19:30

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι δύο καλύτερες επιθέσεις του πρωταθλήματος αντιμετωπίζουν τις δύο καλύτερες άμυνες. Ουσιαστικά είναι ο κρισιμότερος αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στην Αγιά Σοφιά με τον Δικέφαλο να απέχει 7 βαθμούς από το Τριφύλλι. Ύστερα από τις δύο απανωτές “γκέλες” που είχαν οι φιλοξενούμενοι από Ιωνικό και ΟΦΗ αλλά και η “όσο-όσο” νίκη από τον Λεβαδειακό εκτός έδρας, προβληματίζουν την εικόνα των παικτών του Γιοβάνοβιτς. Λογικό είναι το σετ που προσφέρεται δείχνοντας ότι είναι φαβορί οι γηπεδούχοι, αλλά σε τέτοια ντέρμπι είδαμε φέτος ότι δεν μένει καμία πλευρά με δεμένα τα χέρια. Γκολ περιμένω χωρίς να ξεφύγει το σκορ, βρίσκοντας αξία του συνόλου 2-3 που κυκλοφορεί στα 1.98 στο pamestoixima.gr

Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα: Χωρίς τον “Λέβα” θα παρουσιαστεί η Μπλαουγκράνα στο Μετροπολιτάνο την 16η αγωνιστική. Τιμωρημένος επίσης είναι ο Ζόρντι Άλμπα που αυξάνει τον προβληματισμό του Τσαβί. Προβληματική ήταν άλλωστε και η επιστροφή τους στο πρωτάθλημα ολοκληρώνοντας τον αγώνα επί της Εσπανιόλ στο 1-1 έχοντας 21 ευκαιρίες για γκολ. Στο κύπελλο δυσκολεύτηκαν ακόμα περισσότερο, παίρνοντας την πρόκριση επί της Ιντερσίτι στην παράταση καθώς η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε με 3-3. Την τελευταία φορά που δεν πέτυχαν τουλάχιστον ένα γκολ μεταξύ τους, το ημερολόγιο έγραφε Ιανουάριος του 2014 εποχή “Βιθέντε Καλντερόν”. Στις δέκα πρόσφατες αναμετρήσεις είχαμε σφιχτές στρατηγικές που δεν άφησαν το σκορ να ξεφύγει. Προϊστορία για οδηγό έχουμε σήμερα, το “αντιποδόσφαιρο” του Σιμεόνε να κάνει δουλειά και με την πρόσφατη εικόνα της Μπαρτσελόνα να προβληματίζει. Το σύνολο των 2-3 και εδώ με απόδοση 1.97 στο pamestoixima.gr