ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ ΣΤΟ ΜΠΕΡΝΑΜΠΕΟΥ

ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ ΣΤΟ ΜΠΕΡΝΑΜΠΕΟΥ Έναρξη 02/03/2023 19:00

Άαλμποργκ – Βίμποργκ: Πρώτος αγώνας στα προημιτελικά του Κυπέλλου Λαντσπόκαλ της Δανίας. Στο Πόρτλαντ Παρκ η Βίμποργκ δεν θέλει να χαθεί η ευκαιρία για τον ημιτελικό απέναντι σε έναν αδύναμο αντίπαλο. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην προτελευταία θέση στο πρωτάθλημα, ενώ οι φιλοξενούμενοι στο -4 από την κορυφή. Τρεις αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου πιστεύω ότι η Άαλμποργκ θα θελήσει να δείξει ζήλο μέσα στο γήπεδο της, που δεν θα έχει να αντιμετωπίσει κάποια σοβαρότερη ομάδα φέτος σε σχέση τους φιλοξενούμενους. Το χέρι πάει και στην προϊστορία που έχουν και αρκετά γκολ ειδικά στα πρώτα ημίχρονα μεταξύ τους. Αλλά σήμερα πιστεύω ότι στο δεύτερο μέρος θα υπάρχει μεγαλύτερη πλοκή. G/G Β’ ημιχρόνου κυκλοφορεί στα 3.00 στο pamestoixima.gr

Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα: Απών ο Λέβα. Απών ο Πέδρι. Απών ο Ντεμπέλε. Ερωτηματικό ο Ροντρίγκο αν θα είναι διαθέσιμος. Πρώτος αγώνας στα ημιτελικά του Κόπα Ντελ Ρέι θα αναμετρηθούν τα δύο ιστορικά σωματεία για να παίξουν τον τελικό ανάμεσα στον νικητή του ζευγαριού Οσασούνα – Αθλέτικ Μπιλμπάο. Η Μπλαουγκράνα έχει κατακτήσει 31 φορές το κύπελλο με το τελευταίο να είναι τη σεζόν 20-21, ενώ η Λος Μπλάνκος 19 φορές αλλά η τελευταία κατάκτηση να είναι τη σεζόν 13-14. Απέναντι σε μια Μπαρτσελόνα που θα παραταχθεί χωρίς τον βασικό στράικερ και τον οργανωτή Πέδρι, η νίκη είναι μονόδρομος για τους γηπεδούχους. Άσσος στα 1.94 στο pamestoixima.gr