ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΒΙΣΑ

ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΒΙΣΑ Έναρξη 28/03/2023 19:00

Γεωργία – Νορβηγία: Στο Μπατούμι Αρένα θα αναμετρηθούν οι δύο αντίπαλοι με τα βλέμματα να είναι στραμμένα στο μεγάλο αστέρι της χώρας Κβίσα Κβαρατσκέλια. Στο 6-1 επί της Μογγολίας δεν πήρε λεπτό συμμετοχής, αλλά στο πρώτο επίσημο αγώνα της Γεωργίας στους ομίλους δεν τίθεται θέμα αν θα κάτσει στο πάγκο. Την εκπληκτική του φόρμα που έχει αποκτήσει στην Νάπολι, λογικά θα συνεχίσει και με την εθνική ομάδα. Γκολ του σε οποιαδήποτε στιγμή του αγώνα προσφέρεται στα 3.50 στο pamestoixima.gr

Τουρκία – Κροατία: Στο Τιμσάχ Αρένα της Προύσας θα διεξαχθεί ο αγώνας που θεωρητικά έχουμε τα δύο φαβορί για την πρόκριση από τον όμιλο. Αρκετά σοβαρά αμυντικά λάθη των Τούρκων στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Αρμενία που με αυτογκόλ του Οζάν Καμπάκ βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Η αλλαγή του Κερέμ Ακτούρκογλου όμως στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε στροφές και κατάφεραν να πάρουν την νίκη με ανατροπή. Η Κροατία απέναντι στην Ουαλία βρήκε το γκολ στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο τέλος του αγώνα δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης. Η επιθετική λειτουργία των Κροατών με την αμυντική αστάθεια των γηπεδούχων, αλλά με επιθετικούς που είναι ικανοί στο σκοράρισμα, σπρώχνει τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου στο προσκήνιο. Over 1.5 Α’ ημιχρόνου 3.15 στο pamestoixima.gr