ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΟ ΚΟΥΠ ΝΤΕ ΦΡΑΝΣ

ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΟ ΚΟΥΠ ΝΤΕ ΦΡΑΝΣ Έναρξη 06/04/2023 20:30

Φενερμπαχτσέ – Καϊσέρισπορ: Προημιτελικός νοκ άουτ στο κύπελλο Τουρκίας στο Σαράτσογλου. Το 16ο γκολ – πέναλτι στο 43′ του Ένερ Βαλένσια δεν ήταν αρκετό για την Φενέρ την Κυριακή απέναντι στην Μπεσίκτας. Στην φάση του 51′ ο Γουέλινγκτον αποβλήθηκε αφήνοντας τους “Αετούς” με 10 παίκτες, αλλά το δεύτερο πέναλτι δεν εκμεταλλεύτηκε σωστά πάλι o Βαλένσια και γύρισε εντελώς ο αγώνας και η Μπεσίκτας πήρε την νίκη με 4-2 τελικό σκορ. Η Καϊσερι πέτυχε μια πολύ σπουδαία νίκη στην Τραπεζούντα με 4-3 σκορ πετυχαίνοντας από 2 γκολ σε κάθε ημίχρονο. Καζάνι που βράζει είναι τα “Καναρίνια” που έχουν ηττηθεί σε όλα τα ντέρμπι φέτος χωρίς κάποια ιδιαίτερη παρουσία, με την καρέκλα του Χόρχε Ζέσους, που το συμβόλαιό του λήγει στο τέλος της σεζόν, να μην είναι και τόσο άνετη. G/G Β’ Ημιχρόνου κυκλοφορεί στα 3.05 στο pamestoixima.gr

Ανεσί – Τουλούζ: Ραντεβού με την ιστορία και για τις δύο ομάδες. Η Ανεσί θα κυνηγήσει την πρόκριση για πρώτη φορά στην ιστορία της, ενώ η Τουλούζ ύστερα από την κατάκτηση του τελικού 1957 δεν προκρίθηκε ποτέ στον τελικό. Οι γηπεδούχοι μάχονται για την παραμονή στην Λιγκ 2, ενώ στον προηγούμενο γύρο προκρίθηκαν επί της Μαρσέιγ. Δεν βρίσκεται και στην καλύτερη κατάσταση στην Λιγκ 1 η Τουλούζ, αλλά υπάρχει και μια εμφανείς διαφορά δυναμικότητας μεταξύ τους. Πιθανό το 2-3 γκολ που προσφέρεται στα 1.91 στο pamestoixima.gr