ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΣΤΟ ΛΑ ΚΕΡΑΜΙΚΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΛΑΘΩΝ ΓΙΑ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ. Έναρξη 07/01/2023 17:15

Βιγιαρεάλ – Ρεάλ Μαδρίτης: Επέστρεψε στο πρωτάθλημα με την νίκη επί της Βαλένθια η Βιγιαρεάλ, που αν και βρέθηκαν πίσω πόλυ νωρίς στο σκορ, προς τα τέλη του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισαν και στο 88′ προηγήθηκαν μέχρι την λήξη. Η Ρεάλ αν και δυσκολεύτηκε απέναντι στη Βαγιαδολίδ με δύο γκολ του Καρίμ Μπενζεμά στο 83′ και στο 89′ παράμεινε στο κυνήγι της κορυφής. Σε μια αγωνιστική εβδομάδα που αύριο στο Μετροπολιτάνο η Ατλέτικο Μαδρίτης θα υποδεχθεί την Μπαρτσελόνα, οι “Μερένχες” δεν πρέπει να χάσουν βαθμούς. Υπάρχει μια αμφιβολία αν θα προλάβει τον αγώνα ο Κουρτούα, αλλά πιστεύω ότι ακόμα και η Ρεάλ να βρει γκολ από νωρίς, τα “Κίτρινα Υποβρύχια” δεν θα παραδοθούν εύκολα. G/G Α’ Ημιχρόνου προσφέρεται στα 3.60 στο pamestoixima.gr

Γιουβέντους – Ουντινέζε: Δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην Κρεμονέζε αλλά με γκολ του Μίλικ στο 91′ κράτησε τους Μπιανκονέρι στην 3η θέση του πίνακα. Η ήττα της Νάπολι από την Ίντερ έδωσε μεγαλύτερη σημασία στην νίκη αυτή που η διαφορά είναι τώρα πια στους 7 βαθμούς και την ερχόμενη Παρασκευή και 13 στο “Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα” θα φιλοξενηθούν από την Νάπολι. Μονόδρομος η νίκη στο Αλιάντζ Αρένα για τους γηπεδούχους, που τον άσσο βρίσκουμε στο 1.75 στο pamestoixima.gr